JAWBONE INDUSTRIAL CO., LTD. е една од професионални Пластично преливање производител и снабдувач со над години искуство во Taiwan. Било која количина е добредојдена. Со агресивни внимание, секогаш можеме да ви понудиме најновите статии на пазарот со најдобра цена и услуга. Ние исто така, прифати OEM, ODM ред. Со силна позадина дизајнер и производство објект, ние произведуваме за различни брендирани клиенти. Откако ќе се обиде, вие дефинитивно ќе бидете задоволни со нашите производи и услуги.

Пластично преливање

Бебе шекерче за надзор камераПО-001Овој производ е со светот’Врвна вештачка интелигенција за плачење и препознавање и откривање шум,и многу други стабилни и зрели функции.Режимот на далечински интерактивен надзор ќе го започне вашиот сосема нов родителски живот со технологијата. Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD,нудејќи бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:Пластичен компјутер+ABS.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Боја:Сино,розова и бела.Боите може да се прилагодат на барање. Површинска завршница:Текстура.И полирањето и текстурата се достапни на барање. Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH. Земја на потекло:Тајван Како искусен производител на ODM,Jawbone им обезбедува на клиентите комплетен-стопирајте ги услугите на готовиот производ,од изгледот и механичкиот дизајн на производите,планирање на процесот,дизајн на мувла и изграден,калапи со инјектирање,секундарна обработка,до крајниот тест за склопување и пакување за пратките.Покрај производството и преработката на пластика и метални делови,Jawbone, исто така, интегрира различни делови потребни за развој на нов производ,вклучувајќи производи од силиконска гума,електронски делови,итн.
Медицинска педалаПО-002Овој производ е дел од болничкиот кревет.Со процес на калапи со вметнување,цената на мувлата е значително намалена. Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD,нудејќи бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:Пластика NY+25 GF.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Боја:Сина и сива боја.Боите може да се прилагодат на барање. Површинска завршница:Текстура.И полирањето и текстурата се достапни на барање. Мувла:СКД-61 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH. Земја на потекло:Тајван За производство и дистрибуција на различни готови/полу-готови производи,нашиот квалификуван тим тесно соработува со нашите клиенти на почетокот на развојот на производот,од перспектива на дизајнот за производствена способност(ДФМ)и клиент-центричен,Jawbones ги планира најсоодветните процеси.Со одлични способности за инженерство и интеграција на синџирот на снабдување,Jawbone им нуди на клиентите удобен-стоп услуги за разновидни готови производи.
Модул за водење светлина за акустикаПО-003Овој производ се користи во високо-крајна акустична опрема која функцијата за водење на светлината е извонредна.Производот се произведува со процес на калапи со вметнување. Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD,нудејќи бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:ABS+компјутер.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Боја:Црн и јасен мат.Боите може да се прилагодат на барање. Површинска завршница:Специјална текстура.И полирањето и текстурата се достапни на барање. Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH. Земја на потекло:Тајван Стабилен висок квалитетНашиот вешт тим за квалитет ги решава сите проблеми со квалитетот,кои ефикасно го избегнуваат проблемот на мулти-продавачите ја туркаат својата одговорност еден врз друг. Единечно лице за контактЗаштедуваме временски трошоци за комуникација напред-назад со производителите.Мулти-процесните производи повеќе нема да ви бидат проблем. Ефикасна процесна интеграцијаJawbone ги зема предвид производните капацитети и ограничувањата на секој процес за вас,и ефикасно интегрира различни процеси за да спречи неуспех на високата цена на дизајнот.
Држач за картичкаПО-004Ова е приспособен производ со модерен изглед кој обезбедува простор за складирање на мали работи како кредитни картички. Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD,нудејќи бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:компјутер.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Боја:Црвено,бела и црна.Боите може да се прилагодат на барање. Површинска завршница:Специјална текстура.И полирањето и текстурата се достапни на барање. Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH. Земја на потекло:Тајван Нашиот квалификуван тим има длабоко знаење и искуство од дизајн на производи до производство.Нашата сила е фокусирање на дизајн за производствена способност,а со оглед на козметичките,функција,итн.На клиентите им даваме професионални совети и помагаме да се намалат трошоците за развој на нов производ и ризикот од неуспех.Преку комплетен дизајн на производи и планирање на процесот,им помагаме на клиентите да го намалат времето на пазарот и подобро да ги искористат можностите на пазарот.
Ние сакаме да имаме искрена соработка со сите пријатели, и да работат заедно за да се создаде повеќе славни утре за заеднички развој. Ние, исто така се надеваат да добијат драгоцени идеи и предлози од домашни и од странство "пријатели. Дозволете ни да се создаде добар достигнувања во оваа

Пластично преливање

и излегувам за убав утре заедно.