Декорации во облик на дрво

Основана во Taiwan, JAWBONE INDUSTRIAL CO., LTD., Професионален производителот, снабдувачот на Декорации во облик на дрво има широк спектар на производствените линии. Ние успешно го продаваат и извезуваат нашите производи во странство. Ние продолжуваме значителни инвестиции во истражување и развој да се произведуваат производи на највисоките можни стандарди за квалитет и ефикасност. Тоа ќе биде твојата мудрост избор да соработуваат бизнис со нас. Искрено се надеваме дека ќе биде вашиот најдобар партнер во бизнисот. Немојте да се колебате и контактирајте не веднаш штом ќе може да се!
Поради нашите одличен квалитет, добар систем за управување и се чувствувате услуги на клиентите, ние веќе ужива долготрајни добар углед во оваа

Декорации во облик на дрво

поле пазарот.
  • Декорации во облик на дрво - DSPM-004
Декорации во облик на дрво
модел - DSPM-004
Дрво-обликувани украси
ДСПМ-004
Ова е приспособено дрво-обликуван украсен производ обликуван со процес на обликување со двојно вбризгување.
  • Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD,нудејќи бесплатни пробни примероци на мувла.
  • Материјал:компјутер+ABS/ABS.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања.
  • Боја:Зелено и бело.Боите може да се прилагодат на барање.
  • Површинска завршница:Текстура.И полирањето и текстурата се достапни на барање.
  • Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели.
  • Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH.
  • Земја на потекло:Тајван

Видови суровини од пластика
Пластичните полимери може да се поделат во две главни категории:
Термомека пластика:Пластиката може да омекне и да се преобликува кога ќе се загрее на одредена температура.Процесот на стврднување е целосно реверзибилен.Може да се рециклира и повторно да се употребува,но со слаба отпорност на топлина.Според функцијата,се класифицира како општа пластика,инженерска пластика,еластомери.На пример,ПЕТ шише,акрилик,итн.
Термореактивна пластика:Пластиката ќе стане неповратно цврста откако ќе се загрее, што не е лесно да се рециклира.Не може да се преобразува или повторно да се загрее по обликувањето, но е поотпорен на топлина и поотпорен на временски услови од термопластиката.На пример,Гуми,јадења,меламин прибор за јадење,итн.

Enquiry Now
производи Листа
Индустриски таблетДСПМ-001Овој производ е обликуван преку процес на обликување со двојно вбризгување кој изгледа модерно и е капка-функција за докажување.Тој е опремен со специјален држач за полнење што го прави производот полесен за користење. Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD,нудејќи бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:Пластичен компјутер+ABS/TPSiV.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Боја:Бело и зелено.Боите може да се прилагодат на барање. Површинска завршница:Текстура.И полирањето и текстурата се достапни на барање. Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH. Земја на потекло:Тајван Совршена рамнотежа помеѓу дизајнот и производствотоНие ја правиме вашата идеја повеќе да не е само имагинација.Работиме напорно за да ги оствариме вашите идеи.На клиентите им нудиме целосни услуги за сопствени производи,им помагаат на клиентите во решавањето на различни прашања кои се среќаваат во текот на развојот,и одржува добра и континуирана комуникација со клиентите преку назначени проект менаџери.
Надворешен ултразвучен уредДСПМ-002Овој производ специјално се користи на отворени места како фарми и ранчи.Тоа е со анти-судир и вода-отвратителни карактеристики кои можат да издржат камиони или други тешки работи кои прегазуваат. Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD,нудејќи бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:Пластичен компјутер+PBT/ТПЕ.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Боја:Портокалова и сива боја.Боите може да се прилагодат на барање. Површинска завршница:Текстура.И полирањето и текстурата се достапни на барање. Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH. Земја на потекло:Тајван Прецизен занает од дизајн до обработкаСо CAE анализа,го намалуваме ризикот од развој.Jawbone има способност за прецизна изработка на мувла и опрема за прецизна обработка.Преку анализа на протокот на мувла и преглед на дизајнот од страна на квалификувани инженери пред да се направи калапот,го наоѓаме најдоброто решение за обликување на производи.Исто така,Коската на вилицата ја зајакнува структурата и квалитетот на мувлата за да се намали потребата од модификација на мувлата и да се минимизира ризикот од развој.На клиентите им обезбедуваме навремени и трошоци-ефективни услуги за развој на мувла
Морски GPSДСПМ-003Овој производ е морски GPS со водоотпорен рејтинг IPX7.Се обликува со процес на обликување со двојно вбризгување и се користи од бродови или офшор платформи. Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD,нудејќи бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:компјутер+МИЛЕНИК/ТПЕ.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Боја:Портокалова и бела.Боите може да се прилагодат на барање. Површинска завршница:Текстура.И полирањето и текстурата се достапни на барање. Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH. Земја на потекло:Тајван Поддржувајќи ја вербата за континуирана иновација и стремеж кон извонредност,Jawbone е исто така посветена на развојот и производството на производи за обработка на ПЕТ филмови.Нашиот квалификуван инженерски тим работи заеднички од развој на материјали до верификација на дизајнот на производот и масовно производство за да им обезбеди на клиентите комплетни решенија за апликација. Покрај тоа,Jawbone, исто така, има последователна автоматизирана опрема за производство на секој процес со чиста и прашина-слободна производствена средина.Ние можеме да им обезбедиме на клиентите големо количество високо-прецизност,високо-квалитетни обработени филмски материјали,како што се тест ленти за IVD медицински помагала.