JAWBONE INDUSTRIAL CO., LTD. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Производи за вбризгување, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

Производи за вбризгување

Меридијански метарСП-001Обезбедете завршна обработка на површината, како што е позлата,сликање,печатење за пренос на вода,завиткување на ткаенина,печатење,ласерско гравирање,итн. Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD,нудејќи бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:компјутер+ABS.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Боја:Златен,шарени и бели бои.Боите може да се прилагодат на барање. Површинска завршница:Текстура.И полирањето и текстурата се достапни на барање. Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH. Земја на потекло:Тајван Опрема&КапацитетиМашина за бронзирањеАвтоматска машина за издавањеУлтразвучна машина за заварувањеУВ ласерска машина за гравирањеСлободна/двојно/три-машина за печатење подлога во бојаПолу-автоматска машина за печатење на свилен екранАвтоматска линија за сликањеЛинија за склопување Секундарна обработкаДупчење,прислушување,влогови на топлина,ултразвучно заварување,издавање,ласерско сечење,ЦПУ гравирање,итн. Површинска завршна обработкаСликарство,печатење,во-декорација на мувла,жешко бронзирање,галванизација,ласерско гравирање,анодна,премачкување во прав,итн. Склопување и тестирањеПолу-завршено и завршено склопување,и тестирање. Пакување и испорака
Етикета за средства(Тракер)AT-004Вклучува различни процеси на склопување, како што се затегнување на завртките,топлина-влошки за удирање,издавање лепак,прицврстување лента од пена,ултразвучно заварување,итн. Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD,нудејќи бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:PETG.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Боја:Бело.Боите може да се прилагодат на барање. Површинска завршница:Специјална текстура.И полирањето и текстурата се достапни на барање. Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH. Земја на потекло:Тајван RFQ-Производ-поврзани информацииЗа да заштедите време во RFQ,би сакале да ги дадете следните информации:Датотеки со производи:3D датотека(.стп)и 2D цртеж.Примероците би биле во ред.Материјали и спецификации:Ве молиме известете ја бојата/материјал на производот.Доколку се уште не е одлучено,можеме да препорачаме материјали според барањата на вашите производи.Површински третман и пост-барања за обработка:Секундарни процеси,како сјајна површина,текстура,сликање,печатење,итн.Други информации за производот:Апликација за производ,заврши/полу-готови потреби за склопување,толеранции за посебни димензии,итн.Цитат Количина:Количина на нарачка или годишна количина.Место на испорака:Детална адреса за испорака или пристаниште.Методи за испорака:Доколку производот треба да се извезе,Ве молиме наведете го начинот на испорака,одделно ќе ја цитираме таксата за испорака.Општо земено,нашиот цитат е Пр-Работи(EXW)цена.Методи на пакување:Општи рефус или посебни потреби за пакување.
Топ мувла за камера за надзорPM-002Калап RIM со дизајн на топол тркач. Развој:Дизајнот на мувла и вбризгувањето на мувла се според клиентите’CAD;нудат бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:компјутер+ABS.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Површинска завршница:Полирање.И текстурата и полирањето се достапни на барање. Боја:Сива и портокалова.Боите може да се прилагодат на барање. Основен челик на мувла:Изберете го најпогодниот челик P5 според барањата. Основен материјал:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Механизам за уривање:Обезбедете решенија.Со прецизно активирање на механизмот на хидрауличниот цилиндар. Тип на портата:Дизајнирајте го најдобриот систем за тркала според барањата на производот. Систем за ладење:Дизајнирајте ги најдобрите конформални канали за ладење според структурата на производот. Систем за исфрлање:Дизајнирајте го најдобриот метод на исфрлање според структурата на производот. Jawbone му обезбедува на клиентите најдобар избор за прецизни филмски материјали. Jawbone им нуди на клиентите најдобри производи и услуги со нашите основни технологии,опрема и капацитети. Основни технологии Прилагодено дизајнирање и изработка на мувла Континуирано обложување со тенок филм Континуирано печатење со тенок филм Печатење/умре-сечење Ламиниране со тенок филм,итн. Опрема&Капацитети Машини за обложување со тенок филм за ролна Автоматски машини за печатење од тркалање во ролна В-тип високо-прецизен удар со печат Машина за ламинирање со тенок филм со функција за порамнување Автоматска оптичка инспекција(АОИ)
Надворешен ултразвучен уредДСПМ-002Овој производ специјално се користи на отворени места како фарми и ранчи.Тоа е со анти-судир и вода-отвратителни карактеристики кои можат да издржат камиони или други тешки работи кои прегазуваат. Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD,нудејќи бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:Пластичен компјутер+PBT/ТПЕ.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Боја:Портокалова и сива боја.Боите може да се прилагодат на барање. Површинска завршница:Текстура.И полирањето и текстурата се достапни на барање. Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH. Земја на потекло:Тајван Прецизен занает од дизајн до обработкаСо CAE анализа,го намалуваме ризикот од развој.Jawbone има способност за прецизна изработка на мувла и опрема за прецизна обработка.Преку анализа на протокот на мувла и преглед на дизајнот од страна на квалификувани инженери пред да се направи калапот,го наоѓаме најдоброто решение за обликување на производи.Исто така,Коската на вилицата ја зајакнува структурата и квалитетот на мувлата за да се намали потребата од модификација на мувлата и да се минимизира ризикот од развој.На клиентите им обезбедуваме навремени и трошоци-ефективни услуги за развој на мувла
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Производи за вбризгување

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Производи за вбризгувањеПроизводители, добавувачи-JAWBONE INDUSTRIAL CO., LTD.
Основана воTaiwan , ние,JAWBONE INDUSTRIAL CO., LTD. , се водечки производител, снабдувач и извозник наПроизводи за вбризгување , нашата техника и производи вклучуваат Пластично вбризгување калапи , Пластично преливање , 2 шут пластична калапи , Пластична мувла Пластично вметнување калапи , Дизајн на пластична мувла Производи за калапи од пластика , Склопување и тестирање , Механички дизајн , и Секундарни процеси , итн. користејќи најквалитетни суровини во нашиот ултрамодерен инфраструктурен објект. Нашите производи гарантираат оптимално задоволство на крајните корисници.

Ви даваме широк спектар наПроизводи за вбризгување според вашите барања; нашиот материјал е составен од висококвалитетен материјал кој е квалитетно тестиран. Клиентите можат да ја искористат оваа услуга од нас во дадено време по пристапни цени. Покрај производството на овие понудени производи во стандардни димензии, на нашите клиенти им нудиме и можност за прилагодување на овие производи според нивните специфични барања. Во текот на производниот процес, нашите стручни тимови го проверуваат квалитетот на производите со што обезбедуваме супериорни производи за нашите клиенти. Проектите што ги преземаме се завршени во ветената временска рамка и нашите услуги се достапни по високо конкурентни цени.

Од материјал до готов производ, од дизајн до производство, ги контролираме сите чекори, што е гаранција за квалитетот и доверливоста.