JAWBONE INDUSTRIAL CO., LTD. специјализира во производство, снабдување и извозник Склопување и тестирање, Со една фабрика во Taiwan. главно произведува сите видови на оваа производи. Покрај тоа, ние може да ви обезбеди со договор производство или ви помогнат да се развие и дизајн на нови производи во зависност од вашите барања. Сега, нашите производи се продаваат добро во светот; Клиентите се многу задоволни со нашите производи.

Склопување и тестирање

Панел за прикажувањеAT-001Вклучува различни процеси на склопување, како што се затегнување на завртките,топлина-влошки за удирање,издавање лепак,прицврстување лента од пена,ултразвучно заварување,итн. Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD,нудејќи бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:компјутер+ABS.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Боја:Црно и бело.Боите може да се прилагодат на барање. Површинска завршница:Специјална текстура.И полирањето и текстурата се достапни на барање. Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH. Земја на потекло:Тајван Во потрага по квалитет и извонредностКвалитетот е најосновната посветеност на нашите клиенти.Jawbone е посветена на потрагата по квалитет во квалитет.Покрај строгата контрола на секој процес преку системот за управување со квалитет ISO,Имаме лаборатории и простории за инспекција дома,каде што квалификуван персонал за контрола на квалитетот врши проверка на квалитетот во секој процес,како што е IQC,IPQC,PQC,FQC,и OQC.Обезбедуваме стабилно и високо ниво на квалитет на производот со завршен процес на КК.Ги уверуваме клиентите дека делот ќе биде правилно произведен.Целиот персонал учествува во политиката за обезбедување квалитет за да се исполнат клиентите’барањата.
Морски GPS домаќин единицаAT-002Вклучува различни процеси на склопување, како што се затегнување на завртките,топлина-влошки за удирање,издавање лепак,прицврстување лента од пена,ултразвучно заварување,итн. Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD,нудејќи бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:PC+ABS.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Боја:Сино.Боите може да се прилагодат на барање. Површинска завршница:Специјална текстура.И полирањето и текстурата се достапни на барање. Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH. Земја на потекло:Тајван Поминете време од клиентот кој направил нарачка до Jawbone испорака на производот:Вообичаено,потребни се околу 20 работни дена од нарачаниот дел до испораката.Вистинското време на производство ќе варира во зависност од сложеноста на процесот и тешкотијата на секундарната обработка на производот. Во прилог на пластика/метални делови,Jawbone може да обезбеди електронски компоненти и други додатоци доколку производите исто така бараат:Еден-Стоп за производство Услугата за интеграција е нашата сила.Jawbone е посветена на обезбедување на клиентите едноставни и ефикасни процеси за набавка.Се додека давате детални спецификации,можеме да се справиме со различни процеси за вас!
Контролер за пренос во живоAT-003Вклучува различни процеси на склопување, како што се затегнување на завртките,топлина-влошки за удирање,издавање лепак,прицврстување лента од пена,ултразвучно заварување,итн. Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD,нудејќи бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:ABS.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Боја:Црното.Боите може да се прилагодат на барање. Површинска завршница:Текстура.И полирањето и текстурата се достапни на барање. Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH. Земја на потекло:Тајван Jawbone обезбедува различни постови-услуги за обработка,вклучувајќи: Секундарна обработка Завршување на површината Склопување и тестирање Пакување и испорака Други сопствени услуги Во меѓувреме,Jawbone континуирано купува најнова и разновидна опрема за обработка.Воспоставуваме долго-рок и стабилна соработка со продавачи од различни индустрии.Со одлични способности за инженерство и интеграција на синџирот на снабдување,Jawbone им нуди на клиентите разновидни производствени услуги.Нема да има никаква одговорност без разлика во развојот или производствениот процес бидејќи Jawbone создава и води цел добар тим за клиентите.Овој начин на соработка го прави клиентот’работата и работата се многу полесни и поедноставни и заштедуваат многу време.
Етикета за средства(Тракер)AT-004Вклучува различни процеси на склопување, како што се затегнување на завртките,топлина-влошки за удирање,издавање лепак,прицврстување лента од пена,ултразвучно заварување,итн. Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD,нудејќи бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:PETG.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Боја:Бело.Боите може да се прилагодат на барање. Површинска завршница:Специјална текстура.И полирањето и текстурата се достапни на барање. Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH. Земја на потекло:Тајван RFQ-Производ-поврзани информацииЗа да заштедите време во RFQ,би сакале да ги дадете следните информации:Датотеки со производи:3D датотека(.стп)и 2D цртеж.Примероците би биле во ред.Материјали и спецификации:Ве молиме известете ја бојата/материјал на производот.Доколку се уште не е одлучено,можеме да препорачаме материјали според барањата на вашите производи.Површински третман и пост-барања за обработка:Секундарни процеси,како сјајна површина,текстура,сликање,печатење,итн.Други информации за производот:Апликација за производ,заврши/полу-готови потреби за склопување,толеранции за посебни димензии,итн.Цитат Количина:Количина на нарачка или годишна количина.Место на испорака:Детална адреса за испорака или пристаниште.Методи за испорака:Доколку производот треба да се извезе,Ве молиме наведете го начинот на испорака,одделно ќе ја цитираме таксата за испорака.Општо земено,нашиот цитат е Пр-Работи(EXW)цена.Методи на пакување:Општи рефус или посебни потреби за пакување.
Политика на компанијата е да се осигура дека вие и вашите клиенти имаат корист од сеопфатна советодавни услуги, иновативни и високо квалитетни

Склопување и тестирање

со конкурентна цена и за време на испорака, строго придржување кон роковите и лична посветеност кон секој проект.