Печатач за етикети за баркод

JAWBONE INDUSTRIAL CO., LTD. со богати искуства на производителот снабдувач и извозник на Печатач за етикети за баркод фабрика во Taiwan, Во целиот свет клиенти, ние искрено добредојде повеќе глобални партнери да соработуваат за да формира нова бизнис. ние ги преземаме се заврши во рок од ветената временска рамка и нашите услуги се достапни на многу конкурентни цени. Повеќе модели на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!
Prefroming во согласност со принцип на "во однос на квалитетот, како број 1, искрена соработка, проширување на иновациите и нагласок извршување" нашата компанија добредојде домашни и странски стари и нови пријатели да се консултираат нашите

Печатач за етикети за баркод

.
  • Печатач за етикети за баркод - PMP-001
Печатач за етикети за баркод
модел - PMP-001
Компоненти за печатач за баркод
PMP-001
  • Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD;нудат бесплатни пробни примероци на мувла.
  • Материјал:ABS.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања.
  • Боја:Црно и сино.Боите може да се прилагодат на барање.
  • Површинска завршница:Специјална текстура.И полирањето и текстурата се достапни на барање.
  • Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели.
  • Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH.
  • Земја на потекло:Тајван

Индустриски производи
Производство и преработка на делови/компонентите на индустриските производи вклучуваат индустриски компјутери,индустриски таблети,каса со екран на допир,ПОС машини,скенери за бар кодови,печатач за етикети со баркод,итн.

Производи за медицинска нега
Производство и преработка на делови/компонентите на производите за медицинска нега вклучуваат болница/кревети за домашна нега,мерач на гликоза во крвта,преносни ултразвучни скенери,медицински таблет компјутер,шприцови,инструмент за мерење на пулсен сигнал,итн.

Jawbone има нормален објект за вбризгување на калапи и објект за вбризгување на калапи на медицинско ниво.
Jawbone има монтажни линии и опрема за вбризгување на калапи кои се на ниво на чиста просторија.Ако делот бара, целиот процес треба да се произведе во чиста просторија,jawbone има способност да се сретне со клиентите’s барање.
Enquiry Now
производи Листа
Компоненти за медицински мониторPMP-002 Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD;нудат бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:ABS.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Боја:Сино-бело.Боите може да се прилагодат на барање. Површинска завршница:Специјална текстура.И полирањето и текстурата се достапни на барање. Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH. Земја на потекло:Тајван Производи за паметни домовиПроизводство и преработка на делови/компоненти на производи за паметни домови,вклучително и аларми за пожар,аларми за провалници,домашни монитори,системи за контрола на пристап до врата,монитор за квалитетот на воздухот,итн. Производи од електроникаПроизводство и преработка на делови/компоненти на потрошувачка електроника,вклучувајќи паметни пенкала,уреди за носење,камери,тастатури,флеш драјвови,преносни енергетски банки,Bluetooth слушалки,аудио комплети,итн. Други компоненти/Резервни ДеловиВо прилог на широк спектар на метал,производи од пластика и милар,ние, исто така, им помагаме на клиентите во развојот и аутсорсингот на други компоненти,како што се електронските компоненти,производи од силиконска гума и друг хардвер,материјал за пакување,и така натаму.Коската на вилицата има многу долги-термински партнери кои координираат и прават добар тим со Jawbone.
Анти-Уред за кражба за домашна безбедностPMP-003 Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD;нудат бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:ABS.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Боја:Бело.Боите може да се прилагодат на барање. Површинска завршница:Полирање.И полирањето и текстурата се достапни на барање. Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH. Земја на потекло:Тајван Други производиПокрај индустриските,медицински,паметен дом и потрошувачка електроника,ние произведуваме и обработуваме широк спектар на делови/компоненти,вклучувајќи пренослив тестер за алкохол за здив,IP аудио систем за стриминг,дигитални аудио процесори,поморска безбедност ГПС личен локатор светилник,чајџии,купола безбедносна камера,Авто делови,и делови за скутери,итн.Jawbone има повеќе од триесет години’искуство во делот дека произведуваат многу видови делови и компоненти за различни производи.Премногу е за да се набројува.На пример,Имаме клиент кој претходно бил земјоделец и сега е успешен бизнисмен затоа што дизајнираме и произведуваме Foxlights за него откако тој ни ја кажа својата идеја.
Анти-Уред за кражба за домашна безбедностPMP-003 Дизајн:Изградете го калапот според клиентот’s CAD;нудат бесплатни пробни примероци на мувла. Материјал:ABS.Сите видови инженерска пластика се достапни врз основа на клиентите’барања. Боја:Бело.Боите може да се прилагодат на барање. Површинска завршница:Полирање.И полирањето и текстурата се достапни на барање. Мувла:НАК-80 е основниот материјал.Животот на мувла може да достигне повеќе од 300,000 истрели. Квалитет:Сертифициран според ISO-9001,ISO-14001,UL,RoHS,и прописите на REACH. Земја на потекло:Тајван Други производиПокрај индустриските,медицински,паметен дом и потрошувачка електроника,ние произведуваме и обработуваме широк спектар на делови/компоненти,вклучувајќи пренослив тестер за алкохол за здив,IP аудио систем за стриминг,дигитални аудио процесори,поморска безбедност ГПС личен локатор светилник,чајџии,купола безбедносна камера,Авто делови,и делови за скутери,итн.Jawbone има повеќе од триесет години’искуство во делот дека произведуваат многу видови делови и компоненти за различни производи.Премногу е за да се набројува.На пример,Имаме клиент кој претходно бил земјоделец и сега е успешен бизнисмен затоа што дизајнираме и произведуваме Foxlights за него откако тој ни ја кажа својата идеја.